Stræk sommeren lidt længere med en lækker omgang all-inclusive på Tenerife.
Dette tilbud til spaniens sol og sommer er fundet på TravelBird og giver dig 7-14 nætter på 3-stjernet hotel (all-inclusive) og fly tur/retur fra København eller Hamborg fra kr. 4.639.
De danske vejrudsigter siger regn, regn og regn, så all-inclusive + Tenerife vil nok ikke være et dårligt alternativ.
Pak dine yndlings-speedos eller bikini og tag flyveren til den smukke vulkanø i Atlanterhavet. Klimaet er dejligt året rundt og øen byder på en række dejlige badestrande og naturligvis et hav a restauranter, barer og caféer.
Din ferie på Tenerife inkluderer
- 7 eller 14 nætter på det 3-stjernede Villa de Adeje Beach i Costa Adeje
- All-inclusive
- Fly tur/retur fra København eller Hamborg
- Transfer mellem hotel og lufthavn
> LÆS MERE PÅ TRAVELBIRD.DK OG BOOK REJSEN
Villa de Adeje Beach
Det 3-stjernede Villa de Adeje Beach ligger i kort gåafstand fra marinaen og stranden i den sydlige del af Tenerife i feriebyen Costa Adeje.
Det er et veludstyret hotel, som blandt andet byder på fitnessrum, sauna, boblebad, dart, billard, bordtennis og ikke mindst hele to udendørs pools.
På TripAdvisor har hotellet fået en flot rating på 3,5 af 5 fra tidligere gæster.
Du kan udforske hotellets nærområde via det interaktive kort herunder. Desværre ser det ud til, at Google-vognen ikke har kunnet kommet helt tæt på hotellet.
> LÆS MERE PÅ TRAVELBIRD.DK OG BOOK REJSEN
Stemningsbilleder fra Tenerife




